Kam nepasitaiko, kad iš https://www.truckfind.lt nupirktas ar išnuomotas vilkikas kartais atvažiuoja ir nuvelka jūsų automobilį. Taip nutinka dėl kelių priežasčių. Tačiau ką turėtų apie vilkikus ir automobilių nutempimą žinoti kiekvienas paprastas vairuotojas? Štai keletas svarbesnių KET taisyklių ir jų paaiškinimų dėl transporto priemonės vilikimo:
- Nesvarbu, ar tai bus naudoti vilkikai, ar nauji, juos vairuoti gali tik vilkikui teises turintis vairuotojas (C kategorijos).
- Lygiai taip pat automobilį, kuris yra velkamas, vairuoti (užvažiuojant ant vilkiko) gali tik žmogus, kuris turi teisę tą daryti (turi galiojančias šios kategorijos teises). Tuo atveju, jeigu automobilio vairo mechanizmas yra sugedęs (pvz., avarijos metu), automobilis užvelkamas ant specialaus atraminio įtaiso arba vežamas su vilkiku.
- Kai naudoti vilkikai velka automobilį, šis (velkamasis automobilis) privalo būti įjungęs avarinę šviesų signalizaciją. Ne posūkį, ne trumpąsias, dienos ar ilgąsias šviesas, ne rūko žibintus – o avarines šviesas. Tokiu atveju, kiti eismo dalyviai mato, kas vyksta. Privalomos šviesos bet kuriuo paros metu. Jeigu automobilis po avarijos taip neveikia, kad nėra galimybės įjungti šių avarinių šviesų, tokiu atveju privaloma ant galo, kad visiems eismo dalyviams būtų gerai matoma, pritvirtinti avarinio sustojimo ženklą.
- Lanksti vilktis (trosas) gali būti nuo 4 iki 6 metrų, standi vilktis gali būti iki 4 metrų ilgio. Vilktis negali būti siauresnė negu 50 mm (5 cm) ir privalo būti pažymėta ryškiais skydeliais su atšvaitais, kad visi kelio dalyviai matytų.
- Draudžiama vilkti standžia ar lanksčia vilktimi automobilį, kurio sugedęs vairo mechanizmas – turi būti naudojamas vilkikas.
- Lanksčia vilktimi naudojantis draudžiama vilkti automobilius plikmedžio metu arba jeigu sugedę automobilio stabdžiai.
- Jokiu atveju negalima vilkti automobilio lanksčia ar standžia vilktimi, jeigu jo niekas nevairuoja. Jeigu nėra vairuotojo, automobilis yra išvežamas vilkiko, nes ant vilkiko puspriekabės nereikia, kad būtų vairuotojas.
- Automobilis su vilkiku ar lanksčia arba standžia vilktimi gali būti velkamas dėl įvairių priežasčių: dėl to, kad mašina neturi draudimo ar technikinės, dėl to, kad važiuojama iš avarijos įvykio, dėl to, kad mašina neregistruota, dėl to, kad buvo pastatyta neleistinoje vietoje ir kt. Atvejai.
- Draudžiama ant vilkiko vežti automobilį, kurio masė (su galimu kroviniu) yra didesnė nei paties vilkiko, kuris velka šį automobilį (su galimu kitu kroviniu) masę.
Dabar yra įvairiausių būdų kaip galima gabenti automobilius. Žinoma, jeigu atstumaa teumpas, tada tech.pagalba gali padėti nuvilkti automobilį, bet jeigu tai yra toli atstumai( šimtai, o gal net tūkstančiai kilometrų), tuomet geriau samdyti krovinių pervežimo įmonę.
Kartais toks automobilių gabenimas tampa tikru iššūkiu. Jei reiktų man tokios paslaugos būtinai kreipčiausi į specializuotą pervežimo įmonę.